#TikrosIstorijos 3. Kai „pastatai į vietą“

Tikra, nei trupučio nepagražinta, tik gražiai aprašyta gyvenimo istorija... Kai taip toli visa tai, atrodo lyg išgalvota ir niekada mūsų nepaliesianti... Geriau ir nepaliestų... O su tokiomis istorijomis Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro darbuotojai susiduria kasdien. Per penkerius metus jų buvo nemažai, pasidalinsime keliomis su jumis.

#tikrosistorijos Kai ligai parodai jos vietą...

Istorija apie tikrą žmogų, tikrą išgyvenimą, apie gyvenimą ligoje su palengvėjimi, bei susitaikymu... Nebesinori girdėti liūdnų istorijų, net dažnai tyliai prašvokščiam pro sukąstus dantis, kad pavargom klausytis dejuojančių ir atsiribojam, nes ir savų bėdų užtenka... Bet, taip būna kol tavęs ar tavo artimo nepaliečia liga ir skausmas. Tuomet su pykčio gaidele klausinėjam kodėl mūsų niekas negirdi, neatjaučia...Patikėkite, kad ir kokie bebūtumėm buvę, yra girdinčių skausmą ir dalijančių atjautą. Skauda pajudinti rankas, suriesti sustingusias kojas, paradoksalu, bet atrodo, net mirksėti skausminga. "Tik nelieskit manęs, palikite mano kūną ir skausmą ramybėje..." prašė moteris gulėdama savo patale. "Liga laimėjusi pirmą vietą" šoka moters gyvenime pergalės šokį...

Tačiau, Šiaulių paliatyvios slaugos ir pagalbos centro speceslistai "išjungė" muziką ligai. Profesionali pagalba išjudino moters kūną. Ji gali pajudėti, ji gali apsiversti neraudodama iš skausmo. Atrodo tiek nedaug, masažai, medikamentai, tikra žmogiška globa, o padarė stebuklą. Žmogus vėl nori gyventi, gyventi, kad ir ligoje. Liga niekur nepasitraukė, bet buvo "pasodinta" į savo vietą.


Prisidėti galite kiekvienas, deklaracijoje skirdami savo 2% GPM

https://www.etaplius.lt/tikrosistorijos-3-kai-pastatai-i-vieta

Foto: Mantas Reimeris


Galerija